1.ročník

• Zdravím všechny prvňáčky i jejich rodiče. Dnes zadávám rozsah učiva na týden od 18.5. do 22.5. 2020. S většinou z vás se již v pondělí 25.5 potkám ve škole. Už se na všechny moc těším a věřím, že si s dodržováním všech hygienických pravidel poradíme. Rodiče prosím, aby se seznámili s organizačními pokyny (jsou v sekci aktuálně) a v pondělí žáci musí donést podepsaná čestná prohlášení. Bez tohoto podepsaného prohlášení nebude možné do budovy vstoupit. Čestné prohlášení i s pokyny vám vložím také do boxu. Obědy budou mít všechny děti přihlášené. V tomto týdnu nebudu s dětmi číst online, necháme to naživo v pondělí. V matematice se připravíme na + - do 20 s přechodem 10, takže vám toho zadávám v matematice méně, ať si pořádně procvičíte rozklady čísel.
      • Rozsah učiva na týden 18.5. - 22.5.

Slabikář
         Nové učivo, čtení slabik  dě, tě, ně  (Upozornit, že nám hlásku D,T,N změkčuje ě a háček nepíšeme nad d, t, n, ale nad ě)  str. 86 -87. Pořádně procvičte nácvik čtení slov s těmito slabikami.
        Seznámit se s tvrdými a měkkými slabikami DI x DY, TI x TY, NI x NY (toto učivo většinou nedělá dětem problémy) Slabikář str. 88 - 89.
        V PS ke Slabikáři přečíst  str. 50, udělat úkoly ze str. 51.

Písanka 4
        str. 12 - 15 nově vyvodit písmeno F, Y a malé g - nácvik na PL, do sešitu, do písanky.  Posílám odkazy , kde jsou vyvozeny správné postupy psaní i tvar  písmen.  K nácviku lze využit PL k vytištění (odkaz v PDF v dolní části).
        Do sešitu Psaní přepsat slova ze Slabikáře str. 86 - barevné sloupečky (vyber si 2).

Matematika 3. díl
        Úvod do sčítání a odčítání do 20 s přechodem přes 10. Je to docela jednoduché učivo, ale děti musí pochopit, že vždy se musíme dostat k číslu 10. Je důležité hodně procvičovat rozklady čísel 10. Děti musí mít zautomatizované rozklady čísla 10 (cv. 1,2/ str.33 ve velké matematice, zkoušejte i na papír). Hodně procvičit + - do 20, str.29 - 32, malý procvičovací sešit str.16 cv. A,B,C.

Prvouka zadání na celý měsíc květen

ČLOVĚK VE SPOLEČNOSTI

Místo, kde žijeme     str. 62

Na výletě     str. 63

Ája jde do divadla   str.64

Ája mezi kamarády   str.65

Ája jde nakupovat   str.66

Zaměstnání dospělých lidí   str.67

Datumy jsem vložila záměrně, abychom se měli čeho držet. Mají pouze informativní charakter.

V odkazech níže si rovněž můžete stáhnout interaktivní učebnice, díky kterým  bude učení pro děti zábavnější.

18. 5. 2020 4:10