1.ročník

Moc vás všechny zdravím,
jelikož se stále se svými dětmi musíte učit doma, rozhodla jsem se přidat další způsob, kterým rozšíříme naši společnou výuku. Potřebovala bych vidět jak děti pracují, případně vám poradit pokud něco nejde, ať si nezafixují zbytečné chyby. Také je potřeba, abyste i vy měli zpětnou vazbu a já podklady k hodnocení. Rozsah učiva budeme zadávat na jeden týden.
Emailem jsem vám tuto informaci zaslala také, tak se  prosím, do vaší emailové schránky podívejte.
U dveří školní budovy jsou dva plastové boxy. Jeden je určen pro odevzdávání prací žáků I. třídy, druhý slouží pro II. třídu (2. a 3. ročník). Žáci 4. a 5. ročníku komunikují stejným způsobem jako dosud.
  • Prosím, do neděle 5.4., vložte do boxíku pro prvňáky dokončený 2. díl velké matematiky a procvičovací sešit a Písanku 3. díl (jarní) – vložte prosím do sáčku, příp. igelitové tašky (manipulovat s nimi budu v rukavicích), abych mohla prohlédnout, případně opravit a ohodnotit
  • V pondělí 6.4. vložím opravené zpět do boxu a vy si, prosím během odpoledne PS vyzvednete

  • Pošlu vám také pracovní list na procvičení psaní, pokud nemůžete doma nebo v práci vytisknout, vytisknu vám jej ve škole a přiložím k ostatním věcem. Jenom mne o tom prosím informujte emailem, příp. telefonicky

Rozsah učiva na týden 6.4. - 8.4. (9.4. - 13.4. velikonoční prázdniny, odpočiňte si :-) ale prosím, namalujte obrázek o tom, co jste  o Velikonocích doma dělali). Rodiče prosím, aby obrázky vyfotili a poslali emailem nebo na Whats App 739 303 615

Slabikář 
 str. 68 -71 - Vyvození písmene Ř,ř  spojování slabik do slov, v kouzelných brýlích vytleskat slova podle obrázků, vyznačit počet slabik, čtení slov v barevných sloupcích, dávat do lodiček. Natrénujte článek Táta vaří, ve čtvrtek 9.4. bych se  s vámi  spojila přes Whats App nebo Messenger a děti by mi jej přečetly na známku :-). Na spojení se domluvíme individuálně. Těmto stranám odpovídá str. 41 v PS ke Slabikáři.
Vymalujte si i příslušnou stránku v omalovánce  Abeceda. Procvičit můžete na PL, je ke stažení a k vytisknutí v dolní části této stránky ve stažených souborech, příp. pošlu emailem.

Písanka 3
str. 27 - nově vyvodit písmeno B - nácvik na papír, do sešitu, do písanky, pak psaní slov.  Posílám odkaz , kde je vyvozen správný postup psaní i tvar  písmene B. K nácviku lze využit PL k vytištění.

https://bobyho-skola.cz/cesky-jazyk-1-trida/pisanka/pismeno-B/

Do sešitu Psaní vypsat slova - jména dětí ze Slabikáře str. 59  sovičkový úkol - fialový proužek
str. 28 a 29 nácvik písmene č, Č (mělo by být bez problému - umíme již psát c,C) Do sešitu psaní nadiktujte dětem  diktát slov (zelený a modrý sloupeček ze Slabikáře str. 63

Matematika 3. díl
vyvodit odčítání jednotek, případně desítek od čísel 11 - 20 na str. 9-11. Plus opakovací stránka 12, malý procvičovací sešit str.4,5. Procvičit můžete na PL, je ke stažení a k vytisknutí v dolní části této stránky ve stažených souborech, příp. pošlu emailem.


Prvouka

Všechny vás zdravím a doufám, že v prvouce téma JARO až po stranu 53, máte v pracovním sešitě hotové.

V dubnu nás čeká nová látka  ORIENTACE V ČASE, která je rozčleněna do několika  kapitol.

Rok,roční období. str.54

Měsíce v roce. str.55

Dny v týdnu. str.58

Kolik je hodin? str.59,60,61.

Ve spodní části každé strany lze využít metodické pokyny.

Na konci měsíce dubna, prosím předat pracovní sešit do přichystaných boxíků u školy. Ještě vám připomenu.

Po kontrole vám označím  v prac. sešitě další učivo.

*********************************************************************************


Moji milí prvňáčci,

Barunko, Sárinko, Haničko, Helenko, Ivošku, Denisku, Mirečku, Joníku, Staníku!!!
Moc na Vás i vaše rodiče myslím. Společně si hrajete na školu a učíte se spoustu nových věcí se svými rodiči. Věřím, že Vám to jde a učení s rodiči vás baví (doufám, že ne o moc víc než ve škole). Poproste rodiče, ať vám vaše úkoly oznámkují a oznámkovat můžete i vy rodiče za to, jak vám to společně jde. Budu ráda, když mi napíšete  s rodiči alespoň krátkou zprávu, jak se vám daří a jak vše zvládáte. Pokud by bylo třeba s něčím pomoci, také napiště, nebo zavolejte. Ráda vás uslyším a zprávy od vás si ráda přečtu. Funguje také Whats-App na školním mobilním čísle. Posílám další rozsah učiva do 3.dubna a přeji mnoho radosti nad společně strávenými dny.


Slabikář
25/3 až 27/3 str. 62,63 - Vyvození písmene Č,č, spojování slabik do slov, vytleskat slova podle obrázků, vyznačit počet slabik, čtení slov v barevných sloupcích, dávat do lodiček, čtení vět a odpovědi na otázky. Těmto stranám odpovídají str. 35 a 36 v PS.
30/3 až 3/4 str. 64 až 67 - vyvození písmene Ž,ž, spojování slabik do slov, čtení krátkých článků: Ježek, Užovka, Žába, čtení slov, další články Začíná jaro, Velikonoce a Kuličky. Jsou zde i tajenky a rébusy, taky písnička o Žabce. Těmto stranám odpovídají str. 37 až 40 v PS.
Jen pro připomenutí - většina úkolů a zadání je vysvětlena na stránkách dole a označena piktogramem.

Písanka 3
25/3 až 30/3  str. 21 až 24 - nově odvodit písmeno T - nácvik na papír, do sešitu, do písanky, pak psaní slov, zkusit dětem předepsat další slova jako na str. 23 a 24 do sešitu.
1/4 až 3/4 str. 25 a 26 - nově odvodit písmeno b, na papír, do sešitu , do písanky.
Můžete zkusit diktát slov, lze použít slova z písanky, PS ke slabikáři, stačí 2 až 3 řádky 1x týdně.

Matematika 3. díl
Doručíme do schránek, str. 3 -8. Jednotlivá cvičení, příklady a slovní úlohy jsou většinou vysvětlena na stránkách dole. K velké matematice patří příslušné stránky na procvičení v malém PS. V matematice je důležité pořádně procvičit čísla 11 - 20. Diktujte dětem čísla, ať je zapisují. Procvičujte rozklady čísel na celou desítku a jednotky. Je důležité, aby děti pochopily, že číslo 11 je složeno z 10 a 1, 12 z 10 a 2 atd. Pozor, často je dělána chyba, že číslo 11 rozložíme na 1 a 1.

Prvouka
Pokračujte v tématu jaro.

Datumy jsem vložila záměrně, abychom se měli čeho držet. Mají pouze informativní charakter.

https://www.youtube.com/watch?v=7egCKPpxaow

V odkazech níže si rovněž můžete stáhnout interaktivní učebnice, díky kterým  bude učení pro děti zábavnější.Ċ
ZŠ NováHradečná,
16. 3. 2020 3:07
Ċ
ZŠ NováHradečná,
16. 3. 2020 3:07
Ċ
ZŠ NováHradečná,
16. 3. 2020 3:07
Ċ
ZŠ NováHradečná,
16. 3. 2020 3:07
Ċ
ZŠ NováHradečná,
2. 4. 2020 3:15
Ċ
ZŠ NováHradečná,
2. 4. 2020 3:11
Comments